Energylandia


Zator, niewielkie miasto oddalone niecałą godzinę drogi od Krakowa, od kilku lat dysponuje największym w tej części Europy lunaparkiem.


70858829

Cały kompleks został podzielony na cztery strefy: dziecięcą, familijną, ekstremalną oraz innych rozrywek. Pierwsza z nich przeznaczona jest dla najmłodszych. Karuzela łańcuchowa, bajkowa karuzela z konikami, łódki, samolociki, zjeżdżalnia, po której zjeżdża się na kocach to tylko część z tego, co czeka na maluchy. Dzieciaki są zachwycone zabawą, która na dodatek odbywa się w kolorowej, baśniowej scenerii. Najwięcej frajdy w tej strefie dostarcza Rollercoaster Energuś, gdzie nawet dorośli nierzadko krzyczą z emocji! Co fajnego, to fakt, że na dziecięcych karuzelach nie ma górnej granicy wieku – jeśli tylko się mieścisz, możesz śmiało korzystać z każdego urządzenia. Nieco starsi mogą zatem spełnić swe dziecięce marzenia i bujać się do woli.

 

Strefa familijna to rozrywka dla nieco większych dzieci, ale równie świetnie będą się tam bawić dorośli. W tej strefie znajduje się najwięcej atrakcji, także tych wodnych. Spływ pontonami, po których wyjdziemy zmoczeni, samochodziki Formuły 1, kolejki widokowe i górskie sprawiają dużo radości wszystkim, bez względu na wiek. W tej strefie koniecznie trzeba wypróbować RMF Dragon Roller Coaster. Ta kolejka, w odróżnieniu od „łagodnego” Energusia, dostarczy nieco mocniejszych wrażeń dzięki prędkości dochodzącej do 75 km/h i wyjątkowemu torowi jazdy z różnymi przeszkodami.

 

Sektor ekstremalny dedykowany jest tym o mniej wrażliwych żołądkach. To tam znajdują się najwyższe, najszybsze i najbardziej wymagające urządzenia. Wielką furorę w strefie ekstremalnej robią przede wszystkim rollercoastery. Niedawno udostępniona kolejka Formuła I rozpędza się do 80 km/h w ciągu 2 sekund i jest pełna pętli i nachyleń. Wielbiciele adrenaliny nie mogą ominąć słynnej już kolejki Mayan – podczas szaleńczej jazdy z dużą prędkością i inwersjami odczucia są podobne, jak w czasie lotu myśliwcem F16! Drugiej takiej atrakcji w Polsce nie ma, a najbliższej należałoby szukać w Niemczech.

 

Oprócz ogromnej liczby karuzeli, na terenie Energylandii odbywają się także różne przedstawienia i widowiska. Jak choćby spektakle ogniowe i świetlne. Dodatkowo do dyspozycji jest wspaniałe kino 7D.

 

Korzystanie ze wszystkich urządzeń w Energylandii wliczono w cenę biletu – bez ograniczeń czasowych i ilościowych. Jednak jest kilka atrakcji, za które należy zapłacić osobno. Malowanie twarzy, strzelnica, walka na balony wypełnione wodą czy poszukiwanie złota to dodatkowy koszt – ceny wahają się w granicach 5-10 zł.

 

fot.: https://energylandia.pl/
al. 3 Maja 2
32-640 Zator,
tel. +48 724 222 000

Kontakt z nami

Treść:

Email:Zobacz również

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.


W okolicy
Noclegi w okolicy

Promień km   

Artykuły dotyczące tej atrakcji:

Flower-loader
Trwa wyszukiwanie
[ zamknij ]

Logowanie

E-mail
Hasło
 
 

Zapomniane hasło | Rejestracja