Zamek Smolenice


Jedną z największych atrakcji turystycznych wschodniego podnóża Małych Karpat jest „bajkowy“ Zamek w Smolenicach.


71367248

Należy do najbardziej znaczących romańskich budowli na Słowacji, zbudowanych według wzoru zamków środkowej Francji.

 

Zamek wybudowano na miejscu byłego grodu z XIV wieku, który służył do ochrony przygranicznych  przesmyków w Małych Karpatach i tzw. Czeskiej Drogi. Od 1777 roku był majątkiem dynastii Pálfy, która w drugiej połowie XIX wieku przebudowała go w stylu romańskim.

 

Zamek w Smolenicach posiada potężną wieżę z tarasem obserwacyjnym. Strome dachy, wieże, fortyfikacje dziedzińca i zieleń dotwarzają oryginalny czar bajkowych wyobrażeń. 

 

Aktualnie zamek jest siedzibą Słowackiej Akademii Nauk – Centrum Kongresowego Słowackiej Akademii Nauk, a podczas całego roku odbywa się w nim mnóstwo konferencji naukowych  i sympozjów. W jego wnętrzu i na zewnątrz lubią sobie robić zdjęcia ślubne młode pary, w miesiącach lipiec i sierpień zamek udostępniony jest dla zwiedzających. Romantyczny wygląd zamku podkreśla otaczający go park, który na końcu przechodzi w gęsty las.

 

źródło: http://slovakia.travel/

Zobacz również

Komentarze

2018-01-09 17:34
Bylem w tym zamku z pania prof.Boguslawa Trzebiatowska na konferencji ludzi nauki.Przepiekny zamek istna twierdza.Okolice tego zamku jeszcze piekniejsze,widok jest bardzo uroczy,polecam to miejsce na wypoczynek.


W okolicy
Noclegi w okolicy

Promień km   

Artykuły dotyczące tej atrakcji:

Flower-loader
Trwa wyszukiwanie
[ zamknij ]

Logowanie

E-mail
Hasło
 
 

Zapomniane hasło | Rejestracja