Trasy rowerowe w Pieszycach


Dobrze oznakowane ścieżki rowerowe, biegnące również przez górskie tereny, skąd można podziwiać uroki Parku Krajobrazowego Gór Sowich.


6090
103

 
6089
 
Trasa czerwona

  • Przebieg trasy: Pieszyce – Rosciszow - Potoczek – Kamionki - Pieszyce 

  • Stopień trudności: bardzo trudny - zwłaszcza odcinek górski, trasa przeznaczona dla osób z dobrą kondycją 

  • Długość trasy: 22,4 km 

  • Trasa dobrze oznakowana

Trasę rozpoczynamy od parkingu przy Urzędzie Miejskim w Pieszycach, gdzie możemy zaparkować samochód. Za urzędem, zgodnie ze wskazaniami szlaku czerwonego, kierujemy się w stronę Rościszowa. Dojeżdżając do skrzyżowania szlaku czerwonego z żółtym, skręcamy w drogę szutrową. Jedziemy do Lasocina i dalej krętą drogą asfaltową w górę w kierunku Potoczka. Z drogi asfaltowej zjeżdżamy w drogę polną, w trudny odcinek górski. Dojeżdżamy do miejsca, w którym czerwony szlak rowerowy Łączy się z niebieskim szlakiem pieszym. Zjeżdżając w dół, zgodnie ze wskazaniami szlaku czerwonego, trafimy na drogę asfaltową, prowadzącą w kierunku Kamionek. Przejeżdżamy przez Kamionki, aby wjechać do Pieszyc, gdzie szlak czerwony doprowadzi nas do parkingu, skąd rozpoczęliśmy trasę.  

 
6090
 
Trasa żółta
 
  • Przebieg trasy: Bielawa - Pieszyce - Bratoszów - Piskorzów - Dorotka - Pieszyce - Bielawa 

  • Stopień trudności: średni

  • Długość trasy: 23,9 km 

  • Trasa dobrze oznakowana

Trasę rozpoczynamy od parkingu przy OWW "Sudety" w Bielawie, gdzie możemy zaparkować samochód. Przesiadając się na rower, wyruszamy z parkingu i zgodnie ze wskazaniami szlaku żółtego jedziemy wokół Zbiornika Sudety. Szlak żółty poprowadzi nas do Pieszyc koło stadionu miejskiego, następnie przez Dolne Pieszyce do Bratoszowa. Stamtąd kierujemy się do Piskorzowa, następnie przez Dorotkę do drogi Pieszyce-Rościszów. Po przejechaniu 50 m szlak żółty skieruje nas drogą polną do Pieszyc. W Pieszycach szlak żółty poprowadzi nas w drogę leśną na granicy Parku Krajobrazowego Gór Sowich, którą to dotrzemy do parkingu przy OWW "Sudety", skąd rozpoczęliśmy trasę.Aktywności powiązane z atrakcją: Rower


Zobacz również

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.


W okolicy
Noclegi w okolicy

Promień km   

Artykuły dotyczące tej atrakcji:

Flower-loader
Trwa wyszukiwanie
[ zamknij ]

Logowanie

E-mail
Hasło
 
 

Zapomniane hasło | Rejestracja