Muzeum Historii Komputerów i Informatyki


W magazynie muzealnym zgromadzono ponad 3900 eksponatów, z czego przygotowanych do Państwa dyspozycji jest już ponad 550 komputerów.


71238644
198

Odwiedzając wystawy Muzeum, przeżyją Państwo niebywałą podróż w czasie - ekspozycja przeniesie Was w czasie o ponad 40 lat w przeszłość. 40 lat, które wydają się być okresem krótkim, dobrze zapisanym w pamięci. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że 40 lat w Informatyce to kilka wieków w Architekturze.

Dla wielu z Państwa będzie to także lekcja historii i ewolucji sprzętów, które na dobre zadomowiły się w naszym codziennym życiu. Oczywiście w Muzeum nie może zabraknąć dziejów Polskiej myśli informatycznej, która na razie prezentowana jest na blisko 70 eksponatach ze szczególnym uwzględnieniem takich rodzimych producentów jak MERA-ELZAB (obecnie Spółka Akcyjna) oraz Zakłady ELWRO z Wrocławia (niestety już nie istniejące). 

Młodzi ludzie będą mogli "dotknąć" bitów i bajtów, oraz przekonać się że smartfon, a właściwie jego procesor kiedyś był olbrzymią szafą do której transportu trzeba było pracy kilku ludzi i samochodu dostawczego i nie dało się schować go w kieszeni.

Istnieje także możliwość zamówienia lekcji muzealnych, niekoniecznie związanych tematycznie z dawną informatyką. Na komputerach 8 bitowych, przy pomocy programów edukacyjnych z Wysp Brytyjskich, możemy nauczyć się podstawowych praw Fizyki, obliczyć równania matematyczne, zbadać przebieg zmienności funkcji, wyrysować wykresy matematyczne, a w końcu zobaczyć nasz układ słoneczny i dowiedzieć się niesamowitych rzeczy na temat faz księżyca. To wszystko może być przedstawione na komputerach i oprogramowaniu z roku 1986, które do tej pory uczą młodych w Muzeum Techniki w dziale komputerów w Wielkiej Brytani.

Każdy komputer ma również zainstalowane gry z tamtych czasów, aby młodzież mogła spróbować pokonać "Donkey Kong'a" - tak jak ich rodzice.


Źródło: http://www.muzeumkomputerow.edu.pl
ul. Sienkiewicza 28
40-061 Katowice
tel. 32 413 08 90

Kontakt z nami

Treść:

Email:

Aktywności powiązane z atrakcją: Zwiedzanie muzeów


Zobacz również

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.


W okolicy
Noclegi w okolicy

Promień km   

Artykuły dotyczące tej atrakcji:

Flower-loader
Trwa wyszukiwanie
[ zamknij ]

Logowanie

E-mail
Hasło
 
 

Zapomniane hasło | Rejestracja