Wieża widokowa - Góra Donas


To maszt telefonii komórkowej z tarasem widokowym. Taras znajduje się 26 m nad ziemią i tym samym 231 m nad poziomem morza.


70669699
162

Przy dobrej widoczności można oglądać z niej lądujące samoloty w Gdańsku, Zatokę Gdańską, Półwysep Helski i otwarte morze. Widoki są piękne, gdyż to najwyższa naturalna wyniosłość na terenie Trójmiasta (prawie 206 m n.p.m.). Wieża znajduje się w gdyńskiej dzielnicy Dąbrówka.

Do punktu widokowego na Górze Donas można dojść na kilka sposobów. Najkrótszy - z pętli autobusowej przy ul. Miętowej (około 1 km). Trasę oznakowana jest kolorem żółtym.  Można tam również dojść, skręcając z ulicy Chwaszczyńskiej w Rdestową, dalej prosto polną drogą żółtym szlakiem, który po wejściu w las doprowadzi nas po pewnym czasie do wieży. Dojście tą drogą zajmie nam ok. pół godziny. Także od leśniczówki Gołębiowo, która znajduje się na pograniczu z Gdańskiem, można dojść do wieży. Na zmeczonych czekają pod wieżą ławki.

Wieża jest udostępniona dla zwiedzających bezpłatnie od kwietnia do października, od godz. 8.00 do 18.00, lecz przy złej pogodzie może być zamknięta.


Źródło fot.:
WikipediaAktywności powiązane z atrakcją: Zwiedzanie


Zobacz również

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.


W okolicy
Noclegi w okolicy

Promień km   

Artykuły dotyczące tej atrakcji:

Flower-loader
Trwa wyszukiwanie
[ zamknij ]

Logowanie

E-mail
Hasło
 
 

Zapomniane hasło | Rejestracja